Ienākt
Granulas

Pellets - tas ir kokskaidu granulas

Koksakaidu granulas ir mūsdienīga, ērta un izdevīga biodegviela dzīvojāmo māju, komerciālo, rūpniecisko ēku apsildīšanai. Sākotnēji Eiropā izgudroja degvielas granulas, lai samazinātu koksnes atkritumu (zāģu skaidas, skaidas, šķeldas) uzglabāšanas un transportēšanas izmaksas. Ļoti drīz izrādījās, ka granulas nav tik daudz atkritumi, cik ļoti rentabla degviela.

Granulas ir cilindri ar diametru 6-8 mm un garumu 10-40 mm. Kurināmās granulas galvenokārt izgatavo no zāģskaidas un šķeldas, saspiežot zem augsta spiediena, nepievienojot nekādus saistošus komponentus. Granulu izturība nodrošina dabisku lignīnu, kas tiek atbrīvots no koksnes presēšanas procesa laikā.

Koka granulas jau ir guvušas lielu popularitāti Eiropas Savienības valstīs, Baltkrievijā, Krievijā. Šobrīd, pateicoties piepilsētas būvniecības straujajam pieaugumam un daudzu patērētāju vēlmei pāriet uz enerģijas taupīšanu un videi draudzīgām tehnoloģijām, granulas pelnījušas atzinību. Turklāt, pateicoties pastāvīgajam elektroenerģijas un citu enerģijas avotu cenu kāpumam, granulu izmantošanas priekšrocības palielināsies.


 
Kvalitātes standarti
Mērvienība EN plus- A1 DIN+
Diametrs
mm 6, 8 (±1)
Garums *
mm 3,15 ≤ L≤ 40
Massa
kg/m3 ≥ 600
Sadegšanas siltums MJ/kg ≥ 16,5
Ūdens saturs % ≤ 10
Abrāzija / putekļi % ≤ 1
Cietība % ≥ 97,5
Pelni % ≤ 0,5
Pelnu kušanas temperatūra º С ≥ 1200